חיפוש
  • Yael Strugo

דפים לשימוש חוזר

בערך שלושה שבועות חלפו, מאז היום ההוא, שהתחיל כמו כל יום תמים בסטודיו. עד אשר ניגשתי להוציא דף ממגירת הדפים שלי, אך כבוד המגירה הארורה החליטה להיתקע לצמיתות. אנחנו מתחילות לריב, ריב רציני- אלימות, צעקות, מה לא. אחרי שהכעס התיז לכל הכיוונים מצאתי את עצמי ברוב יאוש מחטטת בארגזים ישנים במחסן, בתקווה למצוא מעט דפים.

ומבין הארגזים הציצה מעטפה נשכחת, ושמה "דפים לשימוש חוזר". פתחתי את המעטפה והשתוממתי לגלות: ערמות של עבודות, תחריטים, ליטוגרפיה, דפוס בלט, חותמות, רישומים… עבודות עזובות שנשמרו רק משום שתכננתי לצייר בצידן השני (בכל זאת, ניירות שוויצריים אציליים). התבוננתי על הערמה החיה הזו וכמעט שהרגשתי צורך להתנצל בפניה. כל הטעויות והפגמים (השנקריסטיים דאז) פתאום נראו לי כמו חומרי גלם נהדרים ליצירה. הודיתי בליבי ליעל ההיא שבכל זאת נתנה להם סיכוי נוסף לחיות.

והנה אני גוזרת, מוסיפה, גורעת, מקלפת, צוללת. הנה אני מחברת בין כל הפגמים ליצירת שלם חדש. ופתאום אני נודדת בין העבר להווה, בין זיכרונות חיים, בין מי שהייתי ומי שאני, ומי שביניהן. וכמה שזה מרגש להכיר שוב את מה שכבר אבד, ועם זאת, כה משחרר להיפטר, לשנות, להמית ולהחיות, להיפרד ולברך.

הנה קצת מכל זה.56 צפיותתגובה 1

פוסטים אחרונים

הצג הכול

כנף- ים